Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
     
     
   
 

 

Zamówienia publiczne

Ogłoszenia

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Nagłówki RSS

 
Akty wandalizmu. PDF Drukuj Email
07.11.2020.
wandal_3Niestety z przykrością informujemy, że w ostatnim okresie do Straży Miejskiej napływały od mieszkańców informacje, na temat zniszczeń dokonanych przez wandali w różnych miejscach naszego miasta. Dewastacje nastąpiły  w miejscach użytku publicznego,  przeznaczonych do rekreacji,  uprawiania sportu i wypoczynku na terenie Michelina przy ulicy Bartnickiej oraz nowoutworzonego Parku na Słodowie. W pierwszym wymienionym miejscu wandale zniszczyli stoły przeznaczone do gry w szachy i warcaby, betonowe siedziska, plastikowe krzesełka i metalowe ogrodzenie boiska piłkarskiego natomiast na terenie parku, prawdopodobnie grupa podpitych osób, uszkodziła altankę, niszcząc drewniane elementy jej wystroju. W obu sprawach wykonano dokumentację zdjęciową zniszczeń, którą przekazaliśmy zarządcy tymi terenami do ewentualnego dalszego wykorzystania służbowego.  W bieżącym roku do Dyżurnego Straży Miejskiej
wpłynęło ponad 40 zgłoszeń dotyczących przejawów wandalizmu, między innymi: przewróconych koszy ulicznych – 6, przewróconych pojemników do gromadzenia odzieży – 1, wybitej szyby – 1, zniżonych ławek – 4, uszkodzonych wiat przystankowych – 3. Ponadto Dyżurny Straży Miejskiej odbierał interwencje dotyczące malowania pomnika – 1, dotyczące wykroczeń przeciwko urządzeniom użytku publicznego – 25 oraz nielegalnego plakatowania – 3. Oddzielną kategorią związaną z uszkodzeniami w infrastrukturze miejskiej były zgłoszenia dotyczące uszkodzonych znaków drogowych – 39, najprawdopodobniej spowodowanych kolizjami w ruchu drogowym. W wyniku działań strażników miejskich nałożono 4 mandaty karne na osoby naklejające ogłoszenia w miejscach zabronionych oraz skierowaliśmy 2 wnioski do sądu. Natomiast wszelkie zebrane informacje o ustalonych lub potencjalnych sprawcach uszkodzeń, przekazaliśmy do Komendy Miejskiej Policji. Zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego miasta, którym na sercu leży dobro wspólne, żeby informowali nas o każdej próbie dewastacji obiektów użyteczności publicznej. Będziemy reagowali na każdą informację, która przyczyni się do ujęcia sprawców zniszczeń i dewastacji.
 
wandal_1wandal_2
wandal_3wandal_4
 KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy


Strona 1 z 0 ( 0 KOMENTARZE )


Musisz się zalogować.
 

Wyszukiwarka

Wiadomości lokalne

cURL error 35: error:1407742E:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:tlsv1 alert protocol version

cURL error 35: error:1407742E:SSL routines:SSL23_GET_SERVER_HELLO:tlsv1 alert protocol version

Dodaj do ulubionych

 
 


 
     
 
© 2021 Straż Miejska Włocławek